Dermapen

Jak działa?

Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pacjenci na całym świecie pokochali efekt ujędrnienia, odświeżenia i przebudowy skóry który mogą uzyskać po zastosowaniu technologii mikronakłuć. Zabieg zmniejsza oznaki starzenia, spłyca zmarszczki oraz napina skórę.

Mezoterapia mikroigłowa polega na wielokrotnym mikronakłuciu skóry na wybranej głębokości (od 0.2 do 3 mm). Podczas zabiegu, maszyna wyposażona w jednorazowy i sterylny kartridż, nakłuwa skórę do 1500 mikronakłuć na sekundę, tworząc na jej powierzchni mikrokanaliki przez które w głąb skóry dostaje się używana podczas zabiegu ampułka. Jej rodzaj dobiera kosmetolog, w oparciu o kondycję i potrzeby skóry pacjenta. Dermapen stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czego efektem jest zwiększenie napięcia i ujędrnienie . Ponadto procedura wywołuje kontrolowany stan zapalny oraz pobudza procesy naprawcze skóry. Zabieg ten wpływa na teksturę, wygładza blizny , pory oraz zmarszczki. Technologia mikronakłuć może być wykonywana cały rok, nie należy do zabiegów fotouczulających. Dlatego latem jest idealnym rozwiązaniem dla każdego fototypu skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w obszarze zabiegowym, ciąża , okres karmienia piersią oraz choroby ogólnoustrojowe.

Czas zabiegu

Zabieg trwa około godziny, z czego pierwsze 30 minut przeznaczone jest na znieczulenie skóry – dzięki temu w trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatny dyskomfort.

Ilość powtórzeń

Aby uzyskać maksymalne efekty, terapię należy wykonać w serii składającej się z minimum trzech wizyt. Dokładna ilość zabiegów zależna jest od stanu skóry pacjenta. Odstęp między wizytami powinien wynosić od 4 do 6 tygodni. Taka kuracja powinna być powtarzana 1-2 razy w roku, w celu podtrzymywania efektów i ciągłej rewitalizacji.

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu widoczne jest silne zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia i rozgrzania. W ciągu następnych 2-3 dni rozpoczyna się proces łuszczenia. Wszelkie ślady pozabiegowe ustępują po upływie około 7 dni.

Wskazania

– szara i matowa skóra

– blizny

– rozstępy

– rozszerzone pory

– zmarszczki

– wiotkość

– oznaki starzenia

Przebieg zabiegu

Znieczulenie

Zmycie znieczulenia oraz dobór ampułki wedle potrzeb skóry pacjenta

Rozpoczęcie mikronakłuwania

Aktywowanie miejscowego stanu zapalnego

Pobudzenie fibroblastów do produkcji zwiększonej liczby kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny

Rozpoczęcie procesów naprawczych skóry

Maska wyciszająca

Krem pozabiegowy

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Ważne są natomiast zalecenia pozabiegowe. Ze względu na przerwaną ciągłość naskórka skóra narażona jest na negatywny wpływ działań atmosferycznych i środowiskowych. Należy zrezygnować z sauny, basenu, siłowni i solarium, unikać ekspozycji na promienie UV, a także zachować wszelkie środki higieny. Makijaż oraz codzienna pielęgnacja powinna zostać zastąpiona delikatnym żelem oczyszczającym oraz specjalnym kremem pozabiegowym . Najlepiej zastosować produkty zawierające rutynę i arnikę górską, nawilżające, posiadające wysoki filtr ochronny. Zaleceń należy przestrzegać do momentu pełnego wygojenia skóry.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg może być wykonywany latem?

Zabieg nie jest fotouczulający, więc jak najbardziej miesiące letnie nie są przeciwwskazaniem.

Czy zabieg zlikwiduje pory?

Zabieg przebudowywuje skórę oraz jej teksturę. Wykonywany na odpowiedniej głębokości pozwala na zmniejszenie widoczności porów i blizn.

Czy zabieg można wykonać na opaloną skórę?

Opalenizna nie jest przeciwwskazaniem w przypadku zabiegów igłowych i mikro igłowych.

Zabiegi alternatywne:

Alma Harmony XL PRO iPixel

Dermapen+Bb glow

Alma Harmony XL PRO Clear-lift

 

 

Efekty

 • promienna i odżywiona skóra
 • zniwelowanie rozszerzonych porów
 • poprawa elastyczności i jędrności skóry
 • spłycenie zmarszczek średnie
 • zmniejszenie blizn i rozstępów

Cennik

Cena
Twarz
350zł 250zł
Twarz, szyja
450zł 300zł
Twarz, szyja, dekolt
550zł 350zł

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • stany zapalne skóry
 • trądzik różowaty lub ropowiczy
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • regularne przyjmowanie leków na obniżających krzepliwość krwi
 • nowotwory i okresy rekonwalescencji (5 lat)
 • indywidualne przeciwwskazania medyczne.
 • zaawansowana i nieleczona cukrzyca

Jak zachować piękny i młodzieńczy wygląd skóry na dłużej? Warto postawić na profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak choćby Dermapen, czyli mezoterapię mikroigłową, przeprowadzaną w TS Medical Clinic.

Dzięki temu zabiegowi, uzyskuje się w krótkim czasie widoczne efekty, które utrzymują się przez wiele miesięcy. W jaki sposób przebiega mezoterapia mikroigłowa i kto powinien z niej skorzystać? O tym napiszemy poniżej.

Czym jest Dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa?

Dermapen, nazywany również mezoterapią mikroigłową, to mało inwazyjny zabieg, pozwalający na odmłodzenie i uelastycznienie skóry. Mikronakłucia stymulują skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki wykorzystaniu naturalnych zdolności do regeneracji skóry. Dermapen sprawia, że staje się ona jędrniejsza, poprawia się kontur twarzy, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra wygląda na widocznie młodszą i zdrowszą.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej stosuje się często zamiast rollerów, które również prowadzą do powstania wielu mikrourazów skóry, ale ich działanie jest trudne do kontrolowania. Mezoterapia wykonana przez specjalistów z TS Medical Clinic to zatem bezpieczna i niemalże bezbolesna alternatywa dla pacjentów, pragnących odzyskać naturalne piękno skóry.

Jak przebiega zabieg?

Do przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej stosuje się nowoczesne, specjalistyczne urządzenia, wyposażone w niewielkie, igiełki, które wbijają się w skórę na głębokość od 0,5 (obszar wokół oczu) do 2 milimetrów (blizny i rozstępy). W każdej sekundzie dochodzi nawet do 1000 mikronakłuć, wykonywanych przez głowicę z 12 mikroigiełkami, gwarantującymi wysoką skuteczność i precyzję.

Zabieg jest niemalże całkiem bezbolesny, dzięki zastosowaniu specjalnych znieczulających preparatów. Niekiedy pojawia się tylko uczucie lekkiego pieczenia i swędzenia skóry w miejscach nakłuć. Igiełki nie tylko pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu, ale także wprowadzają w jej głąb koktajle odżywcze, dzięki którym dodatkowo poprawia się kondycję skóry i głęboko ją nawilża. Ich skład dopasowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej stosuje się: kwas hialuronowy, peptydy i witaminy.

By uzyskać optymalne rezultaty mezoterapii mikroigłowej przy pomocy urządzenia Dermapen, najlepiej zdecydować się na serię zabiegów od 3 do 5, przeprowadzanych co 2-3 tygodnie.

Dla kogo jest Dermapen – wskazania do mezoterapii

Dermapen to zabieg stosowany przez kobiety i mężczyzn do usuwania efektów starzenia skóry. Mezoterapia widocznie zwiększa napięcie i odżywia skórę, dzięki polepszeniu mikrokrążenia i dotlenieniu komórek.

Na zabieg chętnie decydują się osoby pragnące trwale odmłodzić i odżywić skórę. Dermapen przydaje się do niwelowania zmarszczek mimicznych oraz poprawy konturu twarzy. Zabieg bywa również wielkim wsparciem przy niechirurgicznej redukcji blizn i rozstępów.

Efekty mezoterapii Dermapen

Dermapen pozwala uzyskać szerokie spektrum efektów. Igiełki skutecznie pobudzają skórę do intensywnej produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz stymulują naturalne procesy autodnowy. Skóra staje się bardziej napięta i sprężysta, zmarszczki są wyraźnie wygładzone i płytsze. Z kolei dopasowane do indywidualnych potrzeb koktajle odżywcze poprawiają kondycję skóry, dodając jej blasku oraz niwelując nieestetyczne przebarwienia i niedoskonałości.

Mezoterapia mikroigłowa bywa stosowana jako skuteczne wsparcie w usuwaniu zmian skórnych, jak blizny, rozstępy, a także przy trądziku lub rozszerzonych porach. Dzięki temu prostemu zabiegowi da się uzyskać efekt widocznie młodszej i zdrowszej skóry, bez konieczności uciekania się do działań chirurgicznych.

Dermapen – jak utrzymać młodzieńczy wygląd skóry przez długi czas?

Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem Dermapen, wykonywana w TS Medical Clinic, to niezmiernie skuteczny i bezbolesny sposób na długotrwałą poprawę kondycji skóry. Dzięki niewielkim igiełkom i wstrzykiwanym przez nie koktajlom odżywczym, skóra odzyskuje naturalny blask, a niedoskonałości odchodzą w niepamięć.

Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina, która już teraz proponuje nam całe spektrum rozwiązań, mających spowolnić proces starzenia się skóry. Ubytki kolagenu i elastyny można teraz uzupełnić wieloma sposobami. Zabieg mikronakłuwania urządzeniem Dermapen zawitał do gabinetowy specjalistycznych około dziesięć lat temu, a swoją popularność zawdzięcza względnej prostocie, bezinwazyjności i krótkiemu czasowi, w jakim jest przeprowadzany. Na czym polega ta metoda? Na czym polegają endogenne procesy odnowy? O jakich przeciwwskazaniach powinien nas poinformować lekarz? Zapraszamy do lektury.

Proces starzenia się skóry – przyczyny

Skóra starzeje się wskutek działania czynników endogennych (wewnętrznych) i egzogennych (zewnętrznych). Staje się wtedy wiotka, nieelastyczna i pomarszczona. Za czynniki egzogenne uznajemy przede wszystkim niekorzystne warunki zewnętrzne. Działanie promieniowania UV, zanieczyszczenie powietrza, a także stosowanie używek, takich jak alkohol i papierosy – wszystko to odbija się na naszym wyglądzie. Siłę ich oddziaływania w pewnym stopniu możemy jednak kontrolować. Na przyczyny endogenne nie mamy za to wpływu. Związane są one bowiem z naturalnymi procesami, jakie zachodzą w naszym organizmie z upływem lat. Sprawdź także zabieg Dermapen Warszawa.

Endogenne czynniki starzenia się i odnowy

Mówiąc o czynnikach endogennych, myślimy głównie o zmianach w gospodarce hormonalnej (utrata elastyczności skóry następuje wskutek menopauzy) a także o obniżonej zdolności naszego organizmu do replikacji fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Tutaj wkracza jednak medycyna estetyczna. Pobudzenie fibroblastów do wytwarzania elastyny i kolagenu to jedna z technik, wykorzystywana w różnych zabiegach proponowanych nam przez kliniki medycyny estetycznej.

Elastyna i kolagen a proces starzenia się skóry

Te dwa białka tkanki łącznej pełnią rolę strukturalną. Kolagen to główny składnik nie tylko skóry, ale też kości, ścięgien, chrząstek i zębów. Włókna kolagenowe odznaczają się bardzo dużą odpornością na rozciąganie, dlatego też są głównym budulcem tak wielu struktur. Elastyna zaś odpowiada za sprężystość i elastyczność tkanek. To dzięki niej skóra po rozciągnięciu może wrócić do swojego pierwotnego kształtu.

To właśnie kolagen i elastyna w znacznym stopniu przyczyniają się do młodzieńczego wyglądu naszej skóry.

Po ukończeniu 25. roku życia nasz organizm zaczyna jednak powoli tracić zdolność wytwarzania kolagenu i elastyny. Dzieci i ludzie młodzi mogą więc cieszyć się idealnie gładką i napiętą cerą, ale starsi z nas z czasem zaobserwują na swojej twarzy skutki stopniowego zaniku tych dwóch białek. To właśnie dlatego elastyna i kolagen są składnikami tak wielu kosmetyków do pielęgnacji cery dojrzałej.

Dermapen – przebieg zabiegu

Na czym polega więc zabieg mikronakłuwania skóry urządzeniem Dermapen? Technika ta opiera się na aktywacji endogennych procesów samoodnowy. W praktyce lekarz medycyny estetycznej przesuwa urządzenie po wybranym obszarze naszej twarzy lub ciała. Procesy regeneracyjne są reakcją na drobne, punktowe nakłucia, wykonywane przy pomocy kartridża z cienkimi igłami. Dzięki nim dochodzi do stymulacji fibroblastów, które następnie zaczynają wytwarzać elastynę i kolagen. Szacuje się, że włókna elastynowe i kolagenowe powstają około 2-4 tygodnie od zabiegu, zatem przed zgłoszeniem się na kolejną sesję, powinien upłynąć co najmniej miesiąc.

Warunki wykonywania zabiegu

Zabieg Dermapen może być przeprowadzany na różnych częściach ciała. W zależności od obszaru, na którym chcemy aktywować endogenne procesy odnowy, potrzebny będzie kartridż z igłami o różnej długości. Najkrótsze igiełki (ok. 0,5 mm) stosuje się na cienkiej skórze wokół oczu. Nieco dłuższe (ok. 1 mm) wykorzystywane są na twarzy i szyi. Z kolei na obszarach takich, jak brzuch, piersi, pośladki czy kończyny, mikronakłucia wykonywane są igłami o długości około 1,5-2 mm, a nawet więcej.

Mikronakłuwanie, które stymuluje fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny, to zabieg nieinwazyjny. W zależności od obszaru poddanego działaniu Dermapena, trwa zwykle kilkadziesiąt minut. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych i zabiegów laserowych, aktywowanie endogennych procesów odnowy w ten sposób może być wykonywane przez cały rok, ale tylko na płytszych głębokościach.. Nie dochodzi tu bowiem do niebezpieczeństwa powstania przebarwień wskutek działania promieni słonecznych.

Czy zabieg jest bolesny?

Nic dziwnego, że słysząc o Dermapenie, igłach i nakłuwaniu możemy mieć pewne wahania przed zdecydowaniem się na ten zabieg. Ból odczuwany jego trakcie nie należy jednak do uciążliwych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że mikronakłucia będą o wiele mniej odczuwalne, gdy zabieg przeprowadzany będzie na brzuchu czy też pośladkach. Na cienkiej skórze twarzy mamy więcej obszarów dużo bardziej wrażliwych na ból. Dla komfortu Pacjenta w wielu przypadkach może być zatem konieczne wykonanie znieczulenia miejscowego.

Nakłucia aktywują wytwarzanie elastyny i kolagenu, ale jednocześnie przyczyniają się od powstawania mikroranek. Po samym zabiegu na obszarze poddanym działaniu Dermapena mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęk, a po kilku dniach również strupki, które jednak szybko odpadają.

Proces mikronakłuwania skóry można połączyć z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Stymulację endogennych procesów odnowy uzupełnia się na przykład wprowadzeniem do skóry preparatów o działaniu aktywnym – kwasu hialuronowego, witamin, peptydów czy minerałów. Mamy wtedy do czynienia z zabiegiem mezoterapii igłowej. Mikronakłuwanie łączone jest też z podawaniem osocza bogatopłytkowego czy peelingami chemicznymi.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Lekarz medycyny estetycznej powinien zebrać szczegółowy wywiad, który wykaże, czy Pacjent kwalifikuje się do tego zabiegu. Mikronakłuwanie nie powinno być bowiem przeprowadzane u osób z aktywnymi stanami zapalnymi, zmianami ropnymi, opryszczką wargową i trudno gojącymi się ranami. Zabieg nie powinien być też rekomendowany kobietom w ciąży oraz osobom przyjmującym leki zmniejszające krzepliwość krwi. Dopiero po wykluczeniu tych czynników możemy wykonać zabieg Dermapen.

Mikronakłuwanie urządzeniem Dermapen przeprowadzane jest, by poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny „odmłodzić” cerę. Zabieg może też zmniejszyć widoczność niewielkich zmarszczek, ale nie poradzi sobie z przebarwianiami. Stosowany jest też w celu spłycenia blizn i rozstępów oraz ogólnego poprawienia wyglądu skóry. O więcej informacji na temat zabiegu możesz zapytać swojego lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa.