Drenaż limfatyczny

Nasi klienci nazywają go Michelinkiem. Jest to kombinezon, w który zapinamy po treningu. Urządzenie pompuje do niego gorące powietrze i następnie je wypuszcza. W ten sposób pobudzamy układ limfatyczny do pracy zapobiegając zastojom limfy i obrzękom oraz intensyfikujemy proces wydalania spalonych komórek tłuszczowych z organizmu. Temperaturę oraz siłę nacisku dostosowujemy indywidualnie do możliwości osoby ćwiczącej. Jest to bardzo relaksujący zabieg, podczas którego można odpocząć i zregenerować się po zajęciach w sali fitness.

Częstotliwość ćwiczeń: zalecamy wejścia co 2-3 dni w serii 10 zabiegów.
Drenaż limfatyczny Warszawa: zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.
Dla zwiększenia efektu wyszczuplenia zachęcamy, aby połączyć drenaż z treningiem na rolce antycellulitowej oraz bieżni lub rowerze z podciśnieniem.

Efekty

 • zwiotczała skóra
 • cellulit
 • zastoje limfy oraz spowodowane tym obrzęki
 • przyspiesza metabolizowanie spalonych podczas treningu kalorii.

Cennik

1 wejście 5 wejść 10 wejść
50zł 250zł 450zł
Pakiet ilościowy
4 wejścia 8 wejść 10 wejść
2 maszyny 300 zł 400 zł 500 zł
3 maszyny 400 zł 500 zł 600 zł
4 maszyny 500 zł 600 zł 700 zł

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • obrzęki spowodowane chorobami sercowo
 • naczyniowymi w tym obrzęki płuc
 • zakrzepica żylna
 • choroby nerek lub wątroby
 • stany zapalne
 • gorączka
 • choroby zakaźne
 • nadczynność lub niedoczynność tarczycy
 • padaczka
 • jaskra
 • zapalenie naczyń krwionośnych
 • rozrusznik serca
 • wszystkie jednostki chorobowe w stanie ostrym
 • wczesne stany pooperacyjne lub rekonwalescencji
 • indywidualne przeciwwskazania medyczne.

Masaż potrafi być niezmiernie korzystny dla organizmu. Nie tylko relaksuje i daje lepsze samopoczucie, ale także poprawia kondycję skóry. W niektórych przypadkach wspiera także prawidłowe działanie układu limfatycznego, zwłaszcza jeśli skorzysta się z drenażu limfatycznego.

W TS Medical Clinic przeprowadzamy zabiegi mechanicznego drenażu (masażu) limfatycznego, dzięki któremu nasi pacjenci mogą liczyć na usunięcie obrzęków i cellulitu oraz widoczną poprawę wyglądu skóry.

Czym jest drenaż limfatyczny – rodzaje zabiegu

Drenaż limfatyczny to inaczej masaż, przeprowadzany w celu usprawnienia przepływu krwi i limfy. Może być wykonywany manualnie, choć w TS Medical Clinic wykorzystujemy do tego celu charakterystycznych kombinezon, podzielony na specjalne mankiety, do których wtłacza się i wypuszcza powietrze przy pomocy specjalnego urządzenia.

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, pomaga poprawić ogólne samopoczucie, zrelaksować się, a przy tym usunąć obrzęki oraz pobudzić układ krwionośny i limfatyczny do bardziej wydajnej pracy, w tym zwłaszcza niwelowania zastojów limfy oraz szybszego usuwania spalonych komórek tłuszczowych i toksyn z organizmu.

Drenaż limfatyczny zalicza się do zabiegów przyjemnych, nie wymagających późniejszej rekonwalescencji. Intensywność drenażu jest dopasowywana do rodzaju dolegliwości oraz części ciała, na której masaż jest wykonywany.

Wstępne efekty można zobaczyć już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów, trzeba jednak przeprowadzić serię 10 zabiegów, najlepiej w odstępach co 2-3 dni.

Wskazania – kto powinien skorzystać z drenażu limfatycznego?

Drenaż limfatyczny wykonuje się zarówno z powodów medycznych, jak i estetycznych. Wskazaniem do przeprowadzenia masażu limfatycznego są przede wszystkim rozmaite obrzęki limfatyczne (pierwotne i wtórne), obrzęki pourazowe lub pooperacyjne, a także by wesprzeć pracę węzłów chłonnych. Drenaż wykonuje się u sportowców, by przyspieszyć regenerację powysiłkową.

Masaż przydaje się także, by wygładzić i ujędrnić skórę, pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz wspomóc skuteczne spalanie nadmiernych kilogramów. Chętnie korzystają zatem z niego pacjenci, walczący o piękną sylwetkę oraz młodzieńczy wygląd skóry.

Skuteczny drenaż limfatyczny – efekty zabiegu

Poddanie się serii zabiegów drenażu limfatycznego to sposób na szybsze usuwanie toksyn i spalonych komórek tłuszczowych z organizmu.

Najlepsze efekty uzyskuje się wtedy, gdy masaż limfatyczny przeprowadza się po treningu oraz po zabiegach z użyciem rolki antycellulitowej lub bieżni z podciśnieniem. Wówczas stymulacja poszczególnych części ciała przy pomocy kombinezonu pozwala szybciej i sprawniej usunąć komórki tłuszczowe oraz pozostałości przemian metabolicznych.

Dzięki wykorzystaniu drenażu limfatycznego odzyskuje się napięcie i jędrność skóry. Regularne poddawanie się zabiegowi pomaga skutecznie zwalczyć cellulit oraz wymodelować sylwetkę, dzięki pozbyciu się zastojów limfy w różnych częściach ciała.

Drenaż limfatyczny – piękniejszy wygląd i zdrowsza skóra

Drenaż limfatyczny bywa równie często stosowany w celach prozdrowotnych, jak i estetycznych. To zabieg, dzięki któremu można się zrelaksować, poprawić funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego, a także przyspieszyć proces pozbywania się niechcianej, opornej tkanki tłuszczowej. Warto zatem skorzystać z naszego kombinezonu, który potrafi naprawdę zdziałać prawdziwe cuda.