Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja w Warszawie jest metodą stosowaną w celu trwałego usunięcia zmian skórnych m.in włókniaków, brodawek,prosaków, kaszaków, przerośniętych gruczołów łojowych za pomocą prądu elektrycznego, który ścina białka w problematycznych tkankach nie pozostawiając blizny, tylko strupek, który zagoi się na przestrzeni dwóch tygodni. Zamyka również rozszerzone naczynka krwionośne oraz naczyniaki gwiaździste. Jest to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg ze wskazaniem estetycznym. Przeciwskazania: menstruacja, ciąża, nowotwory, choroby skóry w miejscu zabiegowym, metalowe implanty w ciele, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi, tendencja do powstawania keloidów, rozrusznik serca, cukrzyca, epilepsja

Zmiany skórne, które można usuwać:

 • brodawki płaskie, łojotokowe, czy wirusowe
 • włókniaki
 • kępki żółte
 • naczyniakigwiażdziste
 • prosaki
 • kaszaki

Cennik

1 obszar (do 15 minut) 200zł
1 znamię 100zł

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • bezpośrednio po niektórych zabiegach kosmetycznych, np. mikrodermabrazja, peelingi medyczne
 • do tygodnia po skorzystaniu z solarium
 • po opalaniu się na słońcu
 • będąc w ciąży
 • mając rozrusznik serba
 • mając zaawansowaną cukrzycę
 • mając poważne choroby serca

Czym jest elektrokoagulacja?

Elektrokoagulację nazywa się też diatermią chirurgiczną i termolizą. Pod tymi określeniami kryje się zabieg wykonywany specjalnym urządzeniem – elektrokoagulatorem. Polega on usuwaniu zmian skórnych przy pomocy impulsów elektrycznych o wysokiej częstotliwości. Do skóry przykłada się specjalne końcówki o różnych kształtach, dopasowanych do obszaru ciała oraz wielkości zmiany do wyeliminowania. Pod wpływem działania prądu i wysokiej temperatury dochodzi do denaturacji białek w skórze oraz do domknięcia naczyń krwionośny, dzięki czemu udaje się trwale usunąć rozmaite defekty.

Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Nie prowadzi do poważnego przerwania ciągłości skóry ani do pojawienia się dużych ran. Ze względu na działanie prądu oraz wysokiej temperatury zabieg nie zalicza się jednak do całkowicie bezbolesnych. Dla zmniejszenia dyskomfortu pacjentów można zatem zastosować miejscowe środki uśmierzające ból, a zwłaszcza maści i kremy.

Dla kogo jest zabieg elektrokoagulacji?

Elektrokoagulacja pomaga trwale usunąć szereg uciążliwych zmian skórnych, w tym kaszaki,  włókniaki, brodawki i prosaki. Zabieg pomaga również walczyć z problematycznymi naczynkami, w tym z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi lub naczynkami gwiaździstymi .

Tak szerokie spektrum zastosowań sprawia, że elektrokoagulacja bywa wykonywana zarówno przy wskazaniach czysto medycznych, jak i ze względów estetycznych.

Efekty zabiegu – dlaczego warto skorzystać z elektrokoagulacji?

Dzięki elektrokoagulacji szybko i sprawnie usuwa się nieestetyczne zmiany skórne, w tym brodawki i naczynka krwionośne. Okres rekonwalescencji jest dość krótki, a gojenie niewielkich ranek po zabiegu trwa maksymalnie kilkanaście dni. Zmienione chorobowo tkanki są usuwane trwale, nie pozostawiając nieestetycznych blizn.

Poddanie się elektrokoagulacji zalicza się obecnie do jednych z najskuteczniejszych metod walki ze zmianami, pojedynczymi lub rozsianymi na powierzchni skóry. Efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast, a powrót do pełnej sprawności nie zajmuje zbyt wiele czasu. Rozwiązanie przynosi naprawdę satysfakcjonujące rezultaty u większości pacjentów.

Elektrokoagulacja – zdrowsza skóra i wyższy komfort codziennego życia

Elektrokoagulacja bywa wykonywana punktowo lub na większych obszarach ciała. Pozwala uzyskać gładką skórę, bez nieestetycznych zmian, które obniżają poczucie wartości i prowadzą do pojawienia się rozmaitych kompleksów.

Podczas elektrokoagulacji, dzięki wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości, udaje się trwale zamknąć widoczne naczynka oraz usunąć wstydliwe zmiany skórne, by cieszyć się pięknym wyglądem przez naprawdę długi czas.