Wiele osób zmaga się z problemem podwójnego podbródka, który nie zawsze wiąże się z nadwagą. Niekiedy pojawia się z powodu uwarunkowań genetycznych. Może również wystąpić na skutek wielogodzinnej pracy przed komputerem. Dodatkowo w tym obszarze twarzy mięśnie szybko wiotczeją, przez co zacierają się naturalne rysy, a twarz traci młodzieńczy wygląd. Jednym ze sposobów na skuteczną walkę z podwójnym podbródkiem jest lipoliza podbródka. Co to takiego i kto powinien skorzystać z takiego zabiegu?

Czym jest lipoliza podbródka?

Lipoliza podbródka to zabieg niechirurgiczny, dzięki któremu można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, bez konieczności uciekania się do pomocy skalpela.

Jak przebiega lipoliza podbródka? Podczas zabiegu w tkankę tłuszczową podbródka wstrzykuje się preparat zawierający fosfatydylocholinę, której zadaniem jest przeniknięcie przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych i rozerwanie struktur trójglicerydów. Następnie takie komórki tłuszczowe są transportowane do wątroby, w której dochodzi do ich rozkładu, by finalnie usunąć je całkiem z organizmu.

Dlaczego warto przeprowadzić lipolizę podbródka?

Lipoliza podbródka to zabieg mało inwazyjny i prosty, niewymagający interwencji chirurgicznej. Pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Podczas zabiegu niekiedy pojawia się drobny dyskomfort, wywołany nakłuwaniem skóry. U bardziej wrażliwych osób niekiedy przeprowadza się lipolizę w znieczuleniu miejscowym.

Co wyróżnia zabieg lipolizy? Pozwala na szybkie uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Przy jego pomocy można sprawnie usunąć tkankę tłuszczową, zmniejszając obwód nawet o 5 centymetrów. Trudno się zatem dziwić, że jest to zabieg chętnie wykorzystywany do niwelowania drugiego podbródka oraz do poprawy proporcji innych części ciała. Poddanie się zabiegowi lipolizy prowadzi do trwałego usunięcia tłuszczu, pod warunkiem zadbania o zdrowy tryb życia, czyli aktywnego uprawiania sportu oraz stosowania odpowiedniej diety.

Sprawdź także: Fotoodmładzanie Warszawa oraz Lipoliza iniekcyjna Warszawa

Dla kogo jest zabieg lipolizy?

Najlepsze rezultaty lipolizy widać u osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Lipolizę wykorzystuje się do usuwania tkanki tłuszczowej z problematycznych części ciała, a zwłaszcza podbródka, przy których zwykła dieta i ćwiczenia fizyczne nie dają satysfakcjonujących rezultatów.

Idealnie sprawdza się do modelowania sylwetki oraz odmładzania konturu twarzy. Pierwsze rezultaty pojawiają się już po kilku dniach od zabiegu. Pełne przetworzenie i usunięcie komórek może jednak potrwać nawet do 3 tygodni. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej należy przeprowadzić serię zabiegów, by móc cieszyć się optymalnymi rezultatami.

Lipoliza – jak uzyskać piękny i młody wygląd?

Zabieg lipolizy cieszy się wielką popularnością, gdyż pozwala uzyskać dobre rezultaty w krótkim czasie, bez ingerencji chirurgicznej. Dzięki niemu można znów cieszyć się piękną, młodzieńczą twarzą o idealnym konturze oraz szybko zmniejszyć warstwę opornej tkanki tłuszczowej, by trwale wysmuklić proporcje twarzy na długie lata.