Makijaż permanentny

Microblading czyli makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika, który w sposób trwały uwidacznia dany obszar. Barwnik wprowadzamy płycej niż w przypadku tatuażu dlatego z czasem po około 2 latach wypłukuje się. Zabieg wykonywany jest cienką, jednorazową igłą w znieczuleniu miejscowym. W naszej klinice na warszawskim Żoliborzu robimy wszystko, żeby efekt był bardzo naturalny.

Pierwszym etapem wizyty jest konsultacja – ustalamy wspólnie z klientką, jaki efekt chciałaby osiągnąć, doradzamy oraz wykluczamy przeciwwskazania do zabiegu. Następnie robione jest znieczulenie i zabieg. Cala wizyta trwa od 2 do 3 godzin w zależności od indywidualnych preferencji Klientki oraz skali trudności rysunku i obszaru zabiegowego.

Po około 1-2 tygodni skóra poddana zabiegowi zaczyna się złuszczać i tworzą się strupki. Jest to normalna reakcja skory, która się regeneruje. Po zagojeniu się skóry należy przyjść na korektę makijażu, aby dopigmentować obszary, z których wypłukał się barwnik.

 

Przygotowania do zabiegu:

 • cztery tygodnie przed zabiegiem nie robimy henny i nie depilujemy brwi
 • 5 dni przed zabiegiem profilaktycznie zażywamy Heviran lub inny lek na opryszczkę – to w przypadku makijażu ust. Pozabiegu kontynuujemy zażywanie leku przez kolejne 5 dni.
 • na 24 godziny przed zabiegiem nie pijemy alkoholu, kawy, nie zażywamy aspiryny i nie opalamy się
 • w dniu zabiegu nie zakładamy soczewek kontaktowych.

 

Po wykonanym zabiegu:

 • smarujemy miejsce zabiegowe żelem z arniki, a po 2 dniach kremem nawilżającym
 • unikamy słońca, stosujemy kremy z filtrem
 • nie korzystamy z sauny, basenu, aby uniknąć zakażenia
 • nie myjemy mydłem i wodą obszaru zabiegowego
 • unikamy przez tydzień siłowni czy wysiłku fizycznego, aby miejsca zabiegowe były suche
 • nie robimy makijażu w miejscach zabiegu do momentu całkowitego zagojenia się skóry

Efekty

 • brak czasu na codzienny makijaż
 • brak umiejętności wykonywania makijażu oczu (cienkie kreski)
 • słaby wzrok
 • noszenie okularów czy soczewek kontaktowych
 • brak brwi lub nierównomierne ich rośnięcie

Cennik

Cena
Brwi od 800zł
Usta – Kontur z wypełnieniem od 900zł
Usta – Wypełnienie bez konturu od 800zł
Oczy – Kreska w linii rzęs od 450zł
Oczy – Korekta (około miesiąca po zabiegu) 100zł

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • łuszczyca
 • ciąża i okres karmienia
 • infekcja wirusowa w tym opryszczka
 • przyjmowanie leków sterydowych
 • przedłużane lub zagęszczane rzęsy (należy je zdjąć przed zabiegiem)
 • preparaty na porost rzęs (na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać ich używania)
 • indywidualne przeciwwskazania medyczne

Makijaż permanentny bywa chętnie wykorzystywany przez kobiety, które cenią sobie swój czas, a przy tym pragną utrzymać perfekcyjny wygląd o każdej porze dnia lub nocy, bez względu na okoliczności.

W TS Clinic oferujemy szeroki wachlarz profesjonalnych usług z zakresu makijażu permanentnego, dzięki którym można trwale poprawić urodę, by poczuć się piękną i zadbaną w każdej sytuacji.

Czym jest makijaż permanenty?

Makijaż permanentny polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu, by poprawić widoczność danego obszaru, na przykład ust lub brwi (microblading). Jego kolor dopasowuje się do indywidualnych potrzeb pacjentki. W odróżnieniu od klasycznych tatuaży, w przypadku makijażu permanentnego, barwnik wprowadza się znacznie płycej. Z tego powodu po kilku latach kolor wypłukuje się. Jeśli chce się wówczas utrzymać efekt, należy powtórzyć zabieg.

Jak przebiega zabieg – makijaż permanentny i czas po zabiegu

Przed przystąpieniem do makijażu permanentnego, w naszej klinice przeprowadza się dokładny wywiad z pacjentką, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania permanentnego makijażu. Zanim rozpocznie się zabieg, wykonuje się dokładne złuszczenie i oczyszczenie skóry, by uzyskać jak najbardziej trwały i równomierny efekt w całej wyznaczonej strefie.

Makijaż permanentny wykonuje się w znieczuleniu, przy pomocy bardzo cienkich, jednorazowych igiełek, którymi wstrzykuje się precyzyjnie barwnik pod skórę. Zabieg trwa około 2 godziny. Jego długość może się jednak różnić w zależności od poziomu skomplikowania rysunku oraz indywidualnych potrzeb pacjentki.

Przez około 2 tygodnie po zabiegu skóra w naturalny sposób się regeneruje – łuszczy się, pojawiają się na niej niewielkie strupki. Po pełnym zagojeniu się ranek, należy zgłosić się na korektę i dopigmentowanie obszarów, w których pozostało zbyt mało barwnika po pierwszej wizycie w gabinecie.

Czy makijaż permanentny może wyglądać naturalnie?

Wiele kobiet obawia się, że makijaż permanentny daje sztuczne, przerysowane efekty. W TS Medical Clinic dbamy o to, by uzyskać jak najbardziej naturalne rezultaty, podkreślające piękno każdej pacjentki lub pomagające skutecznie ukryć rozmaite niedoskonałości urody.

Nasi specjaliści mają olbrzymie doświadczenie i korzystają wyłącznie z najwyższej jakości sprzętu i preparatów. Dzięki temu gwarantujemy pełne bezpieczeństwo, komfort oraz optymalne rezultaty, dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych pacjentek.

Dla kogo jest makijaż permanentny?

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny? Najczęściej na makijaż permanentny decydują się pacjentki, które na co dzień nie mają czasu na wykonywanie makijażu, a mimo to chciałyby podkreślić swoje naturalne piękno i czuć się pewnie w każdej sytuacji. Wybierają go także panie, które nie mają doświadczenia w wykonywaniu perfekcyjnych kresek w makijażu oczu lub nie mogą ich wykonać z powodu problemów zdrowotnych (np. słabego wzroku). Trwały makijaż to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, które pragną utrzymać perfekcyjny wygląd nawet podczas korzystania z sauny lub basenu.

Często makijaż permanentny jest rekomendowany pacjentkom ze względów medycznych. Sprawdza się u pań z alergiami skórnymi na kosmetyki, a także kobiet po chemioterapii lub w leczeniu hormonalnym, które szukają sposobu na poprawienie wyglądu i odbudowanie pewności siebie.

Makijaż permanentny – jakie efekty można uzyskać?

Makijaż permanentny pozwala trwale i skutecznie poprawić wygląd, zminimalizować niedoskonałości oraz podkreślić naturalne atuty. Dopasowuje się go do typu urody oraz potrzeb każdej pacjentki. Dzięki takiemu makijażowi da się poprawić kontur i koloryt ust. Dzięki zabiegowi można na wiele tygodniu uwypuklić i wyretuszować linię brwi, z czego chętnie korzystają kobiety, u których włoski nie rosną wcale lub są bardzo nierównomiernie rozmieszczone.

Nasi specjaliści są w stanie wykonać perfekcyjne kreski powyżej rzęs, przez co zagęszcza się ich naturalną linię oraz uzyskuje się efekt wyrazistego spojrzenia, bez konieczności codziennego wykonywania precyzyjnego makijażu oka.

Makijaż permanentny – rozwiązanie dla nowoczesnych kobiet

Makijaż permanentny skutecznie i na długi czas poprawia urodę. Wykonują go kobiety zapracowane, ale pragnące wyglądać zawsze perfekcyjnie. Na takie rozwiązanie decydują się też osoby pragnące oszczędzić czas i pieniądze, wydawane co miesiąc na rozmaite kosmetyki, które nie zawsze dają satysfakcjonujące efekty lub prowadzą do pojawienia się objawów alergicznych. Makijaż permanentny bywa wykonywany również u kobiet w toku rozmaitych kuracji, by mogły poczuć się pewniej i piękniej.

W każdym przypadku w TS Medical Clinic służymy fachową pomocą oraz doświadczeniem w wykonywaniu naturalnego makijażu trwałego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb naszych pacjentek.