Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy warszawa – Dlaczego warto korzystać z manualnego oczyszczania twarzy? Tradycyjny zabieg manualnego oczyszczania twarzy jest konwencjonalną ponadczasową metodą, dającą natychmiastowy i długotrwały efekt. Pomimo, że powstała wiele lat temu nadal stanowi podstawowy i niezbędny element kompleksowego dbania o skórę.

Na czym polega zabieg? Manualne oczyszczanie zaczyna się od dokładnego usunięcia makijażu, następnie należy usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka, najczęściej poprzez zastosowanie peelingu. Kolejny etap to zastosowanie preparatu zmiękczającego. Po wykonaniu powyższych czynności przechodzi się do części głównej czyli ręczne oczyszczenie twarzy polegające na usuwanie zawartości porów, poprzez nacisk palcami. Gdy skóra jest dokładnie oczyszczona należy nałożyć krem łagodzący i przeciwzapalny odpowiednio dopasowany do cery pacjentki/a. Polecamy serie 2-3 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Zapraszamy do naszej warszawskiej kliniki medycyny estetycznej i modelowania sylwetki TS Medical Clinic Żoliborz.

Efekty

 • oczyszczenie porów
 • promienna i nawilżona skóra
 • wyregulowanie pracy gruczołów łojowych
 • usunięcie wągrów, zaskórników i pryszczy
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • wzmocnienie efektów kuracji przeciwtrądzikowej
 • wzmocnienie struktury skóry

Cennik

Cena
1 zabieg 180zł

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • cukrzyca
 • świeża opalenizna
 • antybiotykoterapia
 • choroby tkanki łącznej
 • stany bakteryjne, wirusowe, grzybicze w miejscu zabiegowym
 • nowotwory i okresy rekonwalescencji (5 lat)
 • indywidualne przeciwwskazania medyczne

Utrzymanie przez długi czas pięknej i świetlistej skóry, wymaga stosowania codziennej pielęgnacji oraz regularnego, dokładnego oczyszczania cery. W domu warto wykonywać regularne peelingi. Oprócz nich warto również zdecydować się na manualne oczyszczanie twarzy, przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

W TS Medical Clinic zabieg wykonują doświadczeni kosmetolodzy, korzystający z wysokiej jakości preparatów. Wszystko po to, by uzyskać optymalne rezultaty, czyli zdrowo wyglądającą skórę, o równomiernym kolorycie, bez jakichkolwiek niedoskonałości.

Czym jest manualne oczyszczanie twarzy?

Celem manualnego oczyszczania twarzy, wykonywanego w naszej klinice, jest ręczne usunięcie zaskórników, zmian zapalnych, nadmiaru sebum i martwego naskórka.

Prowadzi to do poprawy wyglądu cery i jej odświeżenia. Dokładne oczyszczenie skóry sprawia, że łatwiej przyjmuje ona w późniejszym czasie substancje odżywcze i nawilżające, dodatkowo poprawiające jej kondycję.

Jak przebiega zabieg manualnego oczyszczania twarzy?

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy przebiega w kilku etapach i zazwyczaj trwa około 1,5 godziny, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki. Dla uzyskania optymalnego efektu, powinno się go powtórzyć w serii 2-3 zabiegów, wykonywanych co 2-3 tygodnie.

Jak przebiega manualne oczyszczanie twarzy? Zabieg rozpoczyna się od dokładnego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń (resztek makijażu, sebum) przy pomocy mleczka lub płynu do demakijażu. Tak przygotowaną skórę przemywa się następnie tonikiem, by przywrócić skórze naturalne pH. Później usuwa się martwy naskórek peelingami dopasowanymi do rodzaju skóry.

Na wypeelingowaną skórę nakłada się maseczkę, służącą do zmiękczenia i rozpulchnienia skóry. Dopiero po tym przechodzi się do głównego etapu zabiegu, czyli ręcznego usuwania zaskórników i innych zmian. Po precyzyjnym oczyszczeniu całego obszaru, nakłada się łagodzący krem, dostosowany do potrzeb cery.

Wskazania do wykonania zabiegu

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg szczególnie rekomendowany osobom z cerą trądzikową, tłustą, łojotokową lub ze skłonnością do niedoskonałości. Pomaga usunąć zaskórniki, grudki i inne zanieczyszczenia, poprawić koloryt, a także pozbyć się nadmiaru sebum. W efekcie uzyskuje się idealnie oczyszczoną i gładką skórę. Warto pamiętać o tym, że tak przygotowana skóra lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w stosowanych na co dzień kosmetykach.

Manualne oczyszczanie skóry często bywa skutecznym wsparciem w kuracjach antytrądzikowych, pozwala bowiem zmniejszyć ogniska zapalne i poprawić ogólną kondycję skóry. Dzięki regularnemu przeprowadzaniu zabiegów tego typu, można również trwale wyregulować pracę gruczołów łojowych. W wielu przypadkach zabieg ręcznego oczyszczania skóry wzmacnia strukturę skóry, a niekiedy nawet prowadzi do wygładzenia drobnych zmarszczek, przez co cera staje się gładsza i odzyskuje młodzieńczy blask.

Manualne oczyszczanie twarzy powinno być zawsze wykonywane przez doświadczonego specjalistę kosmetologa, który na początek przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, by optymalnie dobrać preparaty oraz jak najlepiej poznać potrzeby skóry. Manualne oczyszczanie skóry potrafi bowiem dać spektakularne rezultaty. Jeśli jednak jest nieprawidłowo przeprowadzone, niejednokrotnie prowadzi do podrażnienia skóry lub nawet pojawienia się bolesnych stanów zapalnych.

Jakie efekty daje manualne oczyszczanie skóry twarzy?

W TS Medical Clinic dbamy o naturalne piękno i zdrowie naszych pacjentek. Dlatego współpracujemy z ekspertami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej oraz stawiamy na nowoczesne urządzenia i preparaty najwyższej jakości.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu manualnego oczyszczania twarzy w naszej klinice, by poczuć się piękniej oraz optymalnie zadbać o zdrowy wygląd skóry na co dzień.