Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja jest to rozwiązanie dla osób borykajacych się z problemem łysienia. Stanowi świetną alternatywę dla przeszczepu włosów a przede wszystkim zasypek, peruk i innych metod, które długofalowo przynoszą różny często niezadowalający skutek.

Mikropigmentacja pozwala osiągać efekt ogolonej głowy, zakrywając wszystkie miejsca, które są całkowicie pozbawione włosów. Osoba, która podda się takiej terapii będzie mogła cieszyć się subtelnym oraz naturalnym wyglądem obszarów dotkniętych łysieniem.

Pacjenci, którzy poddali się temu zabiegowi niejednokrotnie wspominają, że rodzina oraz bliskie osoby z otoczenia nie są w stanie znaleźć różnicy między krótko obciętymi włosami, a rezultatem jaki daje mikropigmentacja.

Jedną z najważniejszych zalet tego sposobu walki z brakiem włosów jest natychmiastowy widoczny efekt. Dodatkowo nie powoduje żadnych skutków ubocznych i rozwiązuje problem już po pierwszym zabiegu.

Na czym polega zabieg ? Zabieg opiera się na precyzyjnym wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy na właściwą głębokość, dzięki czemu nie istnieje ryzyko rozlania się pigmentu. Kolor dobieramy indywidualnie względem naturalnych włosów. Najczęściej u Panów rozwiązujemy problem łysienia występujący w okolicy zakoli oraz szczytu głowy, natomiast u Pań osiągamy efekt zagęszczenia włosów.

Czas zabiegu uzależniony jest od obszaru zabiegu, wymaga korekty po miesiącu, efektu docelowy utrzymuje się około dwóch do trzech lat.

Zapraszamy do naszej warszawskiej kliniki medycyny estetycznej i modelowania sylwetki TS Medical Clinic Żoliborz.

Efekty

 • Zagęszczenie dłuższych włosów
 • Maskowanie obszarów objętych łysieniem plackowatym
 • Imitacja krótko obciętych włosów

Cennik

Wycena indywidualna – ceny od 1000zł wzwyż.

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • Ciąża okres karmienia piersią
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowy
 • Infekcje
 • Choroby krwi
 • Tendencja do powstawania bliznowców
 • Nowotwór- chemioterapia, radioterapia
 • Epilesja
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Terapia retinoidami
 • Terapia hormonalna

Łysienie dotyka wielu osób. Często wywołuje kompleksy i prowadzi do obniżenia pewności siebie. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z nim. Można zdecydować się na przeszczep włosów lub noszenie peruki. W TS Medical Clinic mamy jednak inne rozwiązanie. Pacjentom, cierpiącym z powodu utraty włosów, rekomendujemy mikropigmentację skóry głowy, prowadzoną w naszej klinice.

Na czym polega zabieg? Dla kogo jest mikropigmentacja? O tym napiszemy w dalszej części tekstu.

Czym jest mikropigmentacja?

Mikropigmentacja to nieinwazyjny zabieg, pozwalający na optyczne zniwelowanie efektów łysienia lub przerzedzenia włosów, dzięki użyciu trwałych barwników, wstrzykiwanych pod skórę.

Zabieg bywa wykonywany u kobiet i mężczyzn w różnym wieku, dotkniętych problemem łysienia. Sprawdza się u osób o różnej karnacji i kolorze włosów. Jeśli przeprowadzają go doświadczeni specjaliści, jest w pełni bezpieczny, a także niemal bezbolesny. Mikropigmentacja nie wymaga rekonwalescencji ani długiego okresu oczekiwania na efekt. Już po krótkim czasie można cieszyć się z mniej widocznej łysiny, wyraźnego zagęszczenia lub odzyskania linii włosów.

Na czym polega zabieg mikropigmentacji?

Mikropigmentacja polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu pod skórę niewielkich ilości pigmentu, dokładnie dopasowanego do koloru włosów pacjenta. Wprowadza się go na odpowiednią głębokość, przez co nie dochodzi do rozlania barwnika pod skórą.

Czas trwania zabiegu bywa różny i zależy od wielkości obszaru przeprowadzania mikropigmentacji oraz efektu, który ma zostać osiągnięty. Przed przystąpieniem do wstrzykiwania pigmentu, niezbędny jest dokładny wywiad z pacjentem, by wybrać optymalne dawki i rodzaj barwnika. Nasi doświadczeni eksperci w TS Medical Clinic wykorzystują preparaty wysokiej jakości, pozwalające na uzyskanie trwałych i satysfakcjonujących rezultatów u pacjentów z różnym stopniem zaawansowania łysienia lub innymi problemami skórnymi.

Dla kogo jest mikropigmentacja?

Mikropigmentacja bywa przeprowadzana jako zabieg, dzięki któremu można ograniczyć widoczność łysienia (w tym łysienia plackowatego). Pozwala na uzyskanie efektu świeżo ogolonych włosów, co skutecznie tuszuje obszary pozbawione włosów na owłosionej skórze głowy. Wstrzyknięcie pigmentu pod skórę w miejscach objętych łysieniem, pozwala odtworzyć naturalną linię włosów, a przez to szybko i skutecznie odmłodzić oraz poprawić samopoczucie pacjenta. Często z mikropigmentacji skóry głowy korzystają także pacjenci pragnący zatuszować blizny na owłosionej skórze głowy.

Efekty mikropigmentacji – na co można liczyć?

Mikropigmentacja to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na zatuszowanie łysienia (bez względu na wielkość obszaru). Można uzyskać efekt krótko obciętych włosów, by sprawnie zakamuflować partie skóry objęte łysieniem lub miejsca z bliznami na owłosionej skórze głowy.

Zabieg bywa też stosowany przez osoby w różnym wieku do trwałego zagęszczania dłuższych włosów. Z tego rozwiązania szczególnie chętnie korzystają kobiety, niezadowolone z kondycji swoich włosów.

Jak długo utrzymują się efekty mikropigmentacji?

Po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu, po około miesiącu, niezbędne jest wykonanie drugiej mikropigmentacji skóry głowy, by skorygować i uzupełnić efekty. Barwnik utrzymuje się w skórze nawet przez 2-3 lata. Dzięki temu pacjenci odzyskują pewność siebie i nie muszą się już martwić nieestetycznymi oznakami łysienia lub bliznami w owłosionej skórze głowy.

Mikropigmentacja – nieinwazyjny sposób na walkę z łysieniem

Łysienie bywa bardzo wstydliwym problemem, z którym boryka się wiele osób. Mikropigmentacja to rozwiązanie niemal bezbolesne, w pełni bezpieczne i dające szybkie rezultaty, dzięki którym można widocznie zagęścić włosy oraz sprawić, że obszary objęte na przykład łysieniem plackowatym przestają być widoczne (efekt krótko obciętych włosów).

Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy mają olbrzymie doświadczenie w ukrywaniu efektów łysienia za pomocą mikropigmentacji. Dzięki nim znów można poczuć się młodziej i piękniej oraz na długi czas zapomnieć o łysinie.