Osocze bogatopłytkowe

Terapia PRP (z ang. Platelet Rich Plasma) wykorzystuje działanie osocza bogatopłytkowego, pozyskanego z krwi pacjenta. Jego iniekcja śródskórna prowadzi do aktywacji komórek macierzystych, które w organizmie są odpowiedzialne za procesy naprawcze: rozmnażają się nowe, zdrowe komórki, które poprawiają kondycję i wygląd poszczególnych tkanek. Właśnie dlatego medycyna estetyczna przejęła tę formę regeneracji organizmu. Z wiekiem wygląd naszej skóry pogarsza się. Ma to związek z niedostateczną produkcją kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Regularne iniekcje osoczem bogatopłytkowym zwiększają jej gęstość, a tym samym wygląd.
Ze względu na właściwości przyspieszające gojenie oraz odnowę komórkową osocze bogatopłytkowe znacząco spowalnia procesy starzenia.
Iniekcja osoczem bogatopłytkowym jest idealną alternatywą dla osób uczulonych na preparaty stosowane w medycynie estetycznej. Podajemy iniekcyjnie materiał pozyskany z własnej krwi, który jest naturalny i nie uczula.

Zabieg jest wykonywany przez profesjonalny personel, a sprzęt używany podczas zabiegu jest sprzętem medycznym.
Czas trwania: około 60 minut.
Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu w okresie około 2-3 tygodni po wykonanym zabiegu. W celu ich podtrzymania zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Efekty

 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni
 • likwidacja drobnych zmarszczek wokół ust i oczu
 • wypełnienie zmarszczek głębokich
 • głęboka regeneracja skóry (poprawa kolorytu, nawilżenia, napięcia skóry)
 • wypełnienie blizn po trądziku
 • nadmierne wypadanie włosów
 • poprawa jakości suchych, matowych włosów
 • odnowa skóry po inwazyjnych zabiegach dermatologicznych

Cennik

Osocze bogatopłytkowe PRP
1 zabieg seria 4 zabiegi
Twarz, szyja dekolt lub dłonie 700zł 2400zł
Twarz + szyja 800zł 2800zł
Osocze bogatopłytkowe i fibryna
1 zabieg seria 4 zabiegi
Twarz, szyja dekolt lub dłonie 1000zł 3200zł

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • choroby krwi
 • choroby nowotworowe
 • stany zapalne skóry
 • ciąża i laktacja
 • aktywna opryszczka
 • leczenie antykoagulantami
 • zażywanie aspiryny
 • cukrzyca ( niewyregulowana)
 • ostre stany chorób autoimmunologicznych

W medycynie estetycznej stosuje się szereg produktów, które wspierają walkę o zdrowie i piękny wygląd. Jedną z najskuteczniejszych substancji posiadamy we własnym organizmie. Płytki krwi wspierają wiele naturalnych procesów regeneracyjnych i można je wykorzystać podczas skutecznych zabiegów estetycznych. Mowa o osoczu bogatopłytkowym, które hamuje oznaki starzenia skóry, a także bywa coraz częściej wykorzystywane w procesie leczenia schorzeń dermatologicznych.

Czym jest osocze bogatopłytkowe i w jaki sposób stosuje się je w medycynie estetycznej?

Osocze bogatopłytkowe Warszawa cena – czym są płytki krwi?

Ludzka krew składa się z czerwonych i białych krwinek oraz trzeciego, najmniejszego elementu, czyli płytek krwi, nazywanych też trombocytami. Wszystkie elementy krwi są zawieszone w substancji płynnej – osoczu. Płytki krwi to dyskoidalne komórki krwi, pozbawione jądra komórkowego, ale posiadające inne ważne elementy, w tym mitochondria. Odznaczają się dużą pobudliwością, dzięki obecności licznych receptorów w błonie komórkowej.

Do czego są potrzebne płytki krwi (PLT z ang. Platelets)? Przede wszystkim odgrywają kluczową rolę w procesie krzepnięcia krwi. Odpowiadają za syntezę białek, wykazują zdolność do wytwarzania nowych, podobnych do nich komórek, a także spełniają role transportowe w organizmie. Tak szerokie spektrum właściwości sprawia, że stanowią niezmiernie wręcz niezbędny element dla prawidłowego funkcjonowania różnych narządów. Przydają się także w zabiegach pielęgnacyjnych.

Osocze bogatopłytkowe Warszawa cena – czym jest PRP?

Osocze bogatopłytkowe bywa nazywane również PRP od angielskiego terminu Platelet Rich Plasma. Tym mianem określa się preparat, zawierający skoncentrowaną liczbę płytek krwi, zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Jak tworzy się PRP? Materiał wyjściowy pozyskuje się od pacjenta przy pobieraniu krwi, którą poddaje się następnie wirowaniu, dzięki czemu udaje się wyodrębnić wszystkie składniki krwi. Dochodzi wówczas do zagęszczenia płytek na poziomie nawet czterokrotnie wyższym niż w normalnej krwi.

Do czego przydaje się osocze bogatopłytkowe?

Większe stężenie płytek krwi pozwala uzyskać lepsze właściwości preparatu. Ma to wielkie znaczenie w medycynie oraz w zabiegach estetycznych. Dlaczego?

Osocze bogatopłytkowe pozwala na szybszy i efektywniejszy proces regeneracji, dzięki czemu inicjuje się naturalne reakcje fizjologiczne, prowadzące do szybszej naprawy uszkodzonych komórek, usprawnienia ich pracy, a także do powstania nowych komórek. Wpływa to korzystnie na odbudowę tkanek oraz gojenie ran. Jak podają badania, osocze bogatopłytkowe może być z powodzeniem wykorzystywane w rozmaitych dziedzinach.

Osocze bogatopłytkowe Warszawa cena – dla kogo zabiegi z PRP?

Osocze bogatopłytkowe przydaje się w szeregu zabiegów medycyny estetycznej. Zabiegi z użyciem PRP są w pełni bezpieczne, gdyż jest to substancja autologiczna, zawierająca naturalne składniki, występujące w organizmie pacjenta. Kiedy warto zdecydować się na zabiegi osoczem bogatopłytkowym? Przede wszystkim poleca się ten preparat pacjentom, którzy szukają sposobu na minimalizację zmarszczek, a nie chcą korzystać z toksyny botulinowej. Stosuje się je do korekcji zmarszczek mimicznych wokół oczu, ust, nosa, na czole i policzkach, a także poza obrębem twarzy m.in. na szyi i dekolcie.

Osocze bogatopłytkowe bywa również wielkim wsparciem w zabiegach stymulujących porost włosów. Dzięki niemu można skutecznie walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem. Dodatkowo PRP pojawia się w terapiach leczniczych dla pacjentów ortopedycznych, wykazujących zmiany w obrębie stawów narządów ruchu.

Osocze bogatopłytkowe Warszawa – skuteczna terapia dla zdrowia i urody

Osocze bogatopłytkowe to w pełni naturalny preparat, który wspiera leczenie wielu schorzeń oraz pomaga utrzymać zdrowy i naturalny wygląd. Warto po niego sięgnąć, by zachować dobrą kondycję i urodę na długie lata.

Niektóre zabiegi potrafią przynosić naprawdę spektakularne rezultaty, nawet jeśli na co dzień pacjenci nie mają czasu na intensywną pielęgnację. Co ciekawe, drogocenne substancje, które widocznie poprawiają ogólną kondycję skóry i włosów, tak naprawdę ludzie cały czas mają w sobie.

Mowa oczywiście o popularnym obecnie osoczu bogatopłytkowym. Co to takiego i dlaczego warto z niego skorzystać?

Osocze bogatopłytkowe – eliksir młodości, który krąży w żyłach

Osocze bogatopłytkowe było poddawane wielu badaniom i testom, które potwierdziły jego korzystny wpływ na ludzki organizm. Co to takiego? Osocze bogatopłytkowe (PRP) to po prostu preparat, uzyskany z ludzkiej krwi, najczęściej autologicznej (bezpośrednio od pacjenta). Występuje w nim znacznie wyższe stężenie trombocytów (PLT) niż w krwi fizjologicznej. Uzyskuje się je podczas rozwarstwiania krwi w specjalnych wirówkach.

Jaka jest różnica stężenia płytek krwi między krwią fizjologiczną a osoczem bogatopłytkowym? Jak podają badania, w normalnej krwi człowieka jest około 150-400 tysięcy PLT na każdy mikrolitr. W preparacie PRP natomiast może ich być nawet 9 razy więcej w każdej jednostce objętości.

Do czego przydaje się osocze? Taki preparat znalazł szereg zastosowań w medycynie, w której używa się go od 1987 roku. Wówczas zastosowano go na sali chirurgicznej, podczas zabiegu kardiochirurgicznego. Z czasem zaczęto używać go również w chirurgii twarzowo-szczękowej oraz w zabiegach ginekologicznych.

W ostatnich latach osocze bogatopłytkowe coraz chętniej stosuje się w medycynie estetycznej, gdyż jak się okazało PRP bywa niezmiernie przydatne również w zabiegach dermatologicznych, poprawiając kondycję oraz wygląd skóry i włosów.

Co potrafią płytki krwi – dlaczego terapia osoczem bogatopłytkowym jest tak skuteczna?

Choć średnica płytki krwi to tylko 3 tysięczne mikrolitra, to właśnie te elementy krwi wyróżniają się szeregiem niezmiernie cennych właściwości. Dlaczego trombocyty są ważne? Przede wszystkim wykazują zdolność do syntezy białek. Niektóre badania potwierdzają, że są one w stanie tworzyć nowe komórki, zbliżone do nich samych. Do czego jeszcze w organizmie przydaje się PLT? Płytki odpowiadają za krzepnięcie krwi. Odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu integralności ścian naczyń krwionośnych, a także pełnią rolę transportową.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Osocze bogatopłytkowe przydaje się nie tylko na salach chirurgicznych. Coraz częściej stosuje się je też w zabiegach medycyny estetycznej. Używa się go choćby podczas mezoterapii, zwanej wampirzym liftingiem PRP. Jest to zabieg przeprowadzany na dowolnej części ciała, również na owłosionej skórze głowy. Ma on za zadanie zrewitalizować skórę, poprawić jej elastyczność, nawilżyć i głęboko odżywić. W efekcie skóra staje się bardziej napięta, wyrównuje się jej koloryt, nabiera młodzieńczego blasku. Z tych względów mezoterapia bywa stosowana zwłaszcza w zabiegach anti-aging.

Drugim obszarem zastosowania zabiegów z użyciem PRP jest wsparcie leczenia problemów z wypadaniem włosów. Mezoterapia skóry głowy aktywuje mieszki włosowe, co w konsekwencji prowadzi do pobudzenia wzrostu nowych włosów. Zabieg ogranicza też wypadanie już istniejących włosów oraz wzmacnia te szczególnie osłabione i zniszczone.

Osocze bogatopłytkowe – młodzieńczy wygląd na wyciągnięcie ręki

Wstrzykiwanie w skórę niewielkimi igiełkami osocza bogatopłytkowego to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny. Wykorzystuje się bowiem do niego preparaty pobrane bezpośrednio od pacjenta, przez co ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowych jest naprawdę niewielkie.

Równocześnie płytki krwi pacjenta wstrzyknięte w wybrane części ciała widocznie poprawiają ich wygląd i pozwalają uzyskać efekt liftingu, bez konieczności uciekania się do interwencji chirurgicznej. Okazuje się zatem, że to, co potrzebne do odzyskania młodzieńczego w wielu przypadkach cały czas nosimy w sobie.

Wiele osób szuka skutecznego sposobu na odmłodzenie twarzy, usunięcie zmarszczek oraz regenerację zmęczonej skóry. Często nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że prawdziwy lek mają w swoim własnym organizmie.

Medycyna estetyczna coraz chętniej do zabiegów na twarz wykorzystuje bowiem osocze bogatopłytkowe, które pozwala uzyskać spektakularne efekty, a przy tym zapewnić pełne bezpieczeństwo dla pacjentów. Jakie rezultaty można uzyskać dzięki osoczu bogatopłytkowemu w zabiegach na twarz?

Czym jest i jak się uzyskuje osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat pozyskiwany najczęściej z krwi własnej pacjenta, w którym występuje wyższe stężenie płytek krwi niż w fizjologicznym osoczu. Produkcja PRP polega na pobraniu krwi od dawcy, a następnie na jej odwirowaniu. W efekcie uzyskuje się większą liczbę płytek krwi w małej ilości osocza.

Początkowo osocze bogatopłytkowe było stosowane w chirurgii. Po raz pierwszy użyto go 1987 roku, podczas zabiegu kardiochirurgicznego. Z czasem zaczęto je stosować w chirurgii ortopedycznej, twarzowej i ginekologicznej, a także w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Również w medycynie estetycznej znaleziono sporo zastosowań dla PRP. Osocze bogatopłytkowe bywa bowiem używane choćby do mezoterapii twarzy, zwanej „wampirzym liftingiem”.

Wskazania do zabiegu twarzy z zastosowaniem PRP

Do czego można wykorzystać mezoterapię osoczem bogatopłytkowym? Przede wszystkim jest to zabieg stosowany do rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Bywa także skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek lub korekcję drobnych fałd. Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu poprawia napięcie skóry i jej gładkość, redukując widoczne oznaki starzenia. PRP pozwala zatem zachować młodzieńczy wygląd na dłużej.

Osocze bogatopłytkowe – jak przebiega mezoterapia?

Mezoterapia twarzy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego staje się coraz popularniejszym zabiegiem w medycynie estetycznej. Pozwala bowiem uzyskać w krótkim czasie spektakularne efekty. Jak przebiega zabieg osoczem bogatopłytkowym? Mezoterapia rozpoczyna się od pobrania od pacjenta krwi żylnej, którą następnie umieszcza się w wirówce, by odseparować trombocyty od pozostałych elementów krwi. Tak uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, niezbędne do zabiegu.

PRP (często z dodatkiem chlorku wapnia lub trombiny) wprowadza się do strzykawki z cienką igłą, którą wykonuje się wiele precyzyjnych nakłuć w wybranej partii ciała pacjenta. Tak podane osocze pobudza procesy regenerujące skórę twarzy, co w krótkim czasie pozwala uzyskać widoczne rezultaty.

Osocze bogatopłytkowe – optymalne rezultaty

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona przede wszystkim dla skóry z widocznymi oznakami starzenia. Zastosowanie preparatu autologicznego (składniki pochodzące od pacjenta) sprawia, że jest to rozwiązanie bezpieczne, o bardzo małym prawdopodobieństwie wystąpienia reakcji alergicznych lub skutków niepożądanych. Efekty mezoterapii utrzymują się przez długie tygodnie, zwłaszcza gdy przeprowadzi się serię zabiegów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb skóry.