Peeling węglowy

Masz problemy z łojotokiem? Twoja cera jest szara, ziemista z rozszerzonymi porami? Walczysz z trądzikiem, przebarwieniami czy pierwszymi oznakami starzenia? Chcesz głęboko oczyścić skórę? Peeling węglowy to najnowszy zabieg, który zaradzi na wszystkie te problemy. Polega on na naświetlaniu laserem skóry twarzy czy dekoltu, które uprzednio pokrywamy koloidalnym roztworem węgla. Zabieg jest bezbolesny, a skóra tuż po nim jest rozświetlona, odmłodzona bez drobnych zmarszczek, zmiany trądzikowe zanikają, pory skórne są oczyszczone i zwężone, zmniejszają się blizny potrądzikowe i przebarwienia, stabilizuje się poziom wydzielania sebum. W naszej żoliborskiej klinice zabieg ten polecamy osobom, które mają skórę tłustą i mieszaną. Nie zalecamy osobom ze skórą suchą.

Zalecamy wziąć serię 3-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie.

Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Efekty

 • rozświetlenie skóry
 • oczyszczenie pory
 • zmniejszenie łojotoku
 • usunięcie wągrów, zaskórników i
  pryszczy
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • ujednolicenie i rozjaśnienie
  kolorytu skóry
 • usunięcie drobnych przebarwień
 • zwiększenie elastycznośc skóry
 • wzmocnienie efektów kuracji
  przeciwtrądzikowej

Cennik

Cena
1 obszar
350zł 200
2 obszary
550zł 350
3 obszary
600zł 400
Plecy (górna połowa)
500zł 300

Skontaktuj się

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • cukrzyca
 • świeża opalenizna
 • antybiotykoterapia
 • używanie leków lub ziół fotouczulających ( dziurawiec, skrzyp, pokrzywa, nagietek czy rumianek )
 • choroby tkanki łącznej
 • skóra wrażliwa na światło lasera
 • zaburzenia psycho
 • neurotyczne
 • uzależnienie od alkoholu i narkotyków
 • nowotwory i okresy rekonwalescencji (5 lat)
 • indywidualne przeciwwskazania medyczne

Czasami naturalne substancje w połączeniu z nowoczesnymi technologiami potrafią dać spektakularne efekty w pielęgnacji skóra zwłaszcza w zabiegach anty-aging. Jeśli pragnie się skutecznie poprawić kondycję skóry łojotokowej, warto skorzystać choćby z peelingu węglowego, przeprowadzanego w naszej klinice TS Medical Clinic przez doświadczonych specjalistów.

Na czym polega peeling węglowy? Jakie urządzenia wykorzystuje się podczas zabiegu? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Peeling węglowy – co to takiego?

Peeling węglowy, nazywany też zabiegiem „Black Doll”, to sposób na odświeżenie i zregenerowanie skóry twarzy, dekoltu i szyi. Dzięki połączeniu specjalnego roztworu koloidalnego węgla oraz naświetlenia laserem, uzyskuje się głęboko odmłodzoną i rozświetloną cerę. Jest to możliwe dzięki dwóm zjawiskom fizykobiologicznym: fotoablacji i fototermolizie.

Fotoablacja prowadzi do złuszczenia i eliminacji martwego naskórka. Fototermoliza natomiast powoduje głębokie oczyszczenie skóry (w tym zwężenie porów), ujednolicenie kolorytu i stymulację włókien kolagenowych. Zabieg peelingu węglowego jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nie wymaga także późniejszej rekonwalescencji. A efekty są widoczne niemal natychmiast po opuszczeniu gabinetu.

Przebieg zabiegu – etapy peelingu węglowego

Na początku zabiegu dokładnie oczyszcza się skórę. Dopiero wówczas na twarz, szyję lub dekolt aplikuje się emulsję węglową, którą zostawia się na skórze przez około 10-15 minut. Po tym czasie przeprowadza się procedurę laserową na całej powierzchni zabiegowej. Najpierw naświetla się skórę w trybie termicznym, by pobudzić komórki do regeneracji. W drugiej kolejności wykonuje się naświetlanie impulsem 1064 nm, by przy pomocy drobin węgla na skórze przeprowadzić dogłębny peeling fotomechaniczny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Do uzyskania optymalnych rezultatów warto wykonać serię 3-6 zabiegów, przeprowadzanych co 3-4 tygodni.

Wskazania do peelingu węglowego

W TS Medical Clinic najczęściej przeprowadzamy peeling węglowy u osób z cerą trądzikową, tłustą lub mieszaną, z wyraźnymi zmianami skórnymi – wągrami, krostkami i grudkami oraz rozszerzonymi porami. Zabieg sprawdza się również jako wsparcie w walce z objawami starzenia skóry. Pomaga skutecznie zminimalizować widoczność zmarszczek.

Chętnie decydują się na niego osoby o ziemistej cerze, pozbawionej elastyczności, by trwale poprawić jej koloryt i jędrność.

Jakie efekty można uzyskać dzięki peelingowi węglowemu?

Wykonanie peelingu węglowego w profesjonalnym gabinecie pozwala na znaczącą redukcję zaczerwienień i przebarwień wywołanych stanami zapalnymi na skórze trądzikowej. Zabieg pomaga w trwałym usunięciu zaskórników (otwartych i zamkniętych), wyprysków i grudek. Prowadzi również do zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów.

Po przeprowadzeniu peelingu węglowego uzyskuje się wygładzoną i napiętą skórę o równomiernym kolorycie, bez nieestetycznych przebarwień lub niedoskonałości. Dodatkowo zabieg wspiera naturalną regenerację skóry, przez co poprawia się jej elastyczność oraz reguluje się pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Jeśli wykona się serię zabiegów, można trwale zmniejszyć blizny potrądzikowe i nieestetyczne przebarwienia. Peeling węglowy sprawia, że skóra jest wyraźnie zdrowsza i młodsza.

Peeling węglowy – sposób na piękną i młodzieńczą cerę

Wykorzystuje naturalne składniki aktywne oraz prozdrowotne działanie promienia laserowego, które wspierają walkę z niedoskonałościami skóry, poprawiają jej kondycję oraz stymulują procesy naprawcze. Zachęcamy do skorzystania z zabiegu w naszej klinice TS Clinic, by poczuć się znów pięknie i młodo, dzięki aktywnym drobinkom węgla, które potrafią skutecznie poprawić kondycję skóry.