Usuwanie makijażu permanentnego dzięki laserowi Alma Harmony XL Pro Imię ukochanej osoby, wizerunek ulubionego artysty – wiele osób decyduje się w pewnym momencie swojego życia na wykonanie tatuażu lub makijażu permanentnego, czego nierzadko później żałują. Dość trudno jest usunąć barwnik, który wnika głęboko w tkanki skóry, jednak tu z pomocą przychodzi dermatologia estetyczna, które oferuje jeden sposób mogący przynieść zadowalające efekty. Jest to laser Alma Harmony XL Proemitujący ultradźwięki.

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego – Alma Harmony XL Pro

Alma Harmony XL Pro to urządzenie powszechnie stosowane w dermatologii estetycznej. Wykorzystuje ono technologią laserową, by pomóc pacjentom usunąć niechciany tatuaż czy makijaż permanentny. Jak działa to urządzenie? Emituje ono ultradźwięki w nanosekundowych odstępach, które wnikają w głąb skóry i zostają selektywnie pochłonięte przez barwnik lub pigment. Co istotne, ilość ciepła powstającego w trakcie tego zabiegu dermatologii estetycznej jest nieduża, więc nie powinno dojść do oparzeń termicznych. Dochodzi do jego rozbicia na drobne cząsteczki, które są następnie wydalane z organizmu drogą fagocytozy. Oznacza to, że komórki układu odpornościowego, dokładniej makrofagi, traktują je jak patogeny i pochłaniają, by następnie zostać strawionym przez substancje chemiczne i enzymy znajdujące się we wnętrzu ciała. W ten sposób może dojść do regeneracji i przebudowy tkanek, a tym samym stopniowego usunięcia tatuażu/makijażu permanentnego bez pozostawiania nieestetycznych blizn. Warto podkreślić, że ultradźwięki działają wyłącznie na barwnik, nie otaczającą go skórę.

Ultradźwięki – nie tylko usuwanie makijażu permanentnego czy tatuażu, czyli sposób na pękające naczynka

Laser ultradźwiękowy Alma Harmony XL PRO wykorzystywany jest w dermatologii estetycznej nie tylko do tego, by usnąć barwniki tatuażu czy makijażu permanentnego. Stosuje się go również w przypadku pacjentów, którzy borykają się z pękającymi naczynkami. Tzw. pajączki to rozszerzone żyłki prześwitujące przez skórę zazwyczaj widoczne na twarzy lub nogach. Pękające naczynka to problem dotykający wielu osób, bardzo często leczenie dermatologiczne nie przynosi zadowalających rezultatów, gdyż maści i kremy nie radzą sobie usunięciem z nieestetycznych rumieńców. Pomocny może się okazać laser Alma Harmony XL Pro. Jak już witamy, wykorzystuje on ultradźwięki emitujące skoncentrowane światło przenikające w głąb pękających naczynek. Wychwytuje ono komórki, w których znajduje się hemoglobina (czerwony barwnik odpowiedzialny za kolor krwi.) Ultradźwięki emitowane przez laser Alma Harmony XL Pro doprowadzają do jej uszkodzenia, a zniszczone komórki są wydalane z organizmu. W efekcie dochodzi do domknięcia popękanych naczynek i zmniejszenie widoczności zaczerwienia skóry. Pacjent po zabiegu powinien mieć bardziej ujednolicony kolor cery. Laser ultradźwiękowy Alma Harmony XL Pro wykorzystuje się również do usuwania takich przebarwień barwnikowych, jak melasma, chloasma, piegi czy znamiona.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem lasera ultradźwiękowego

Zanim dermatolog czy kosmetolog z gabinetu medycyny estetycznej podda pacjenta usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego, popękanych naczynek czy innych znamion barwnikowych przy wykorzystaniu aparatu Alma Harmony XL Pro, musi przeprowadzić wywiad, a także wykonać próbę uczuleniową, by zobaczyć, jak skóra reaguje na wiązki ultradźwiękowe. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, można rozpocząć zabieg laserowy usuwania tatuażu, makijażu permanentnego, popękanych naczynek lub znamion barwnikowych. Raczej nie stosuje się do niego znieczulenia, chyba że pacjent wyraźnie sobie tego życzy, gdyż ma niski próg odczuwania bólu. Dermatolog lub kosmetolog z gabinetu medycyny estetycznej przykłada głowicę lasera ultradźwiękowego Alma Harmony XL Pro do wybranego obszaru, ta zaś emituje krótkie ultradźwięki, które przenikają przez skórę do głębszych pokładów tkanek i uszkadzają barwnik. W zależności od wielkości tatuażu/makijażu permanentnego/popękanych naczynek/znamion barwnikowych zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. By uzyskać zadowalające efekty, potrzebne jest przeprowadzenie kilku serii w okresach co 2-3 tygodnie. Z każdym zabiegiem laserem ultradźwiękowym Alma Harmony XL Pro tatuaż/makijaż permanentny/popękane naczynka powinny zauważalnie blednąć.

Przygotowania do zabiegu z laserem ultradźwiękowym Alma Harmony XL Pro

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się, są jednak pewne zasady, o których należy pamiętać zawsze, gdy pacjent decyduje się na skorzystanie z tego zabiegu dermatologii estetycznej. Przede wszystkim przez okres min. 2 tygodnie przed wizytą w gabinecie i poddaniu się laserowemu usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego czy popękanych naczynek powinno się unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. Nie zaleca się również stosować kremów z kwasami złuszczającymi czy maści z retinolem i pochodnymi witaminy A, jak izotretynina powszechnie stosowana m.in w leczeniu ciężkich przypadków trądziku, a także peelingów. Przed zabiegiem Alma Harmony XL Pro nie wolno przyjmować leków światłouczulających np. tych zawierających wyciąg z dziurawca, pokrzywy, skrzypu czy nagietka, gdyż pod wpływem ultradźwięków może dojść do reakcji fotoalergicznych.

Zalecenie po zabiegu laserowego usunięcia tatuażu, makijażu permanentnego i popękanych naczynek

W miejscu poddanym działaniu lasera ultradźwiękowego Alma Harmony XL Pro może pojawić się zaczerwienienie, swędzenie oraz strupki – jest to całkowicie normalna reakcja organizmu. Nie należy trzeć czy w jakikolwiek inny sposób naruszać tkanek, by nie zakłócić procesu ich regeneracji. Miejsce poddane zabiegowi dermatologii estetycznej zawsze należy chronić przed działaniem szkodliwego promieniowanie UV. Nie zaleca się korzystać z basenu, sauny czy siłowni, a także brać gorących kąpieli prze okres ok. 72 h.

Czy laser ultradźwiękowy Alma Harmony XL Pro usunie wszystkie znamiona barwnikowe?

To, czy dermatologia estetyczna poradzi sobie z usunięciem tatuażu, makijażu permanentnego, popękanych naczynek czy znamion barwnikowych zależy w dużej mierze od predyspozycji osobniczych pacjenta. Jeśli chodzi o tatuaże/makijaż permanentny to na efekt końcowy ma niebagatelny wpływ to, jakiego koloru barwnika użyto do ich wykonania. Najmniejszą liczbę sesji potrzeba do usunięcia rysunków kolorowych, dużo trudniej rozjaśnić te czarne, wykonane z sadzy i henny. Skuteczność zamknięcia popękanych naczynek zależy natomiast od tego, jak rozlegle są to zmiany oraz od kondycji cery.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i popękanych naczynek aparatem Alma Harmony XL

Zabiegi dermatologii estetycznej z wykorzystaniem lasera ultradźwiękowego Alma Harmony XL Pro nie są przeprowadzane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Laserowemu usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego, popękanych naczynek czy znamion barwnikowych nie powinny poddawać się osoby przyjmujące leki fotouczulające, borykające się zaburzeniami krzepnięcia krwi, chorobami nowotworowymi, cukrzycą, bielactwem, łuszczycą czy padaczką, a także mające skłonności do powstawania blizn. Również świeżo opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu usuwania tatuażu, makijażu permanentnego, popękanych naczynek oraz znamion barwnikowych aparatem Alma Harmony XL Pro