Nie każdy makijaż permanentny dodaje uroku lub odejmuje lat. Niekiedy rysunek jest zbyt mocny, rozmyty lub mało precyzyjny. W takich sytuacjach warto zdecydować się na usunięcie niechcianego makijażu permanentnego.

W TS Medical Clinic stosuje się sprawdzone rozwiązania, które pomagają w całkowitym usunięciu lub częściowym rozjaśnieniu nieudanych kresek i wypełnień kolorystycznych.

Kto powinien skorzystać z usunięcia makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. To wygoda i oszczędność czasu. Nie zawsze jednak udaje się uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Zdarza się bowiem, że rysunek lub wypełnienie kolorem jest zbyt mocne lub ma nieodpowiedni kolor. Niekiedy nadany przez osobę wykonującą zabieg kształt brwi lub nowy zarys ust nie jest właściwie dobrany do potrzeb pacjenta.

Takie osoby mogą skorzystać z trwałego usuwania makijażu permanentnego w profesjonalnych gabinetach, takich jak TS Medical Clinic.

Na czym polega usuwanie makijażu permanentnego?

Do usuwania makijażu permanentnego używa się najczęściej dedykowanego urządzenia laserowego, wysokiej klasy. W TS Medical Clinic postawiliśmy na profesjonalny laser Alma Harmony XL Pro. Pozwala on uzyskać bardzo krótkie impulsy światła laserowego (trwające raptem nanosekundy), które przenikają przez skórę i są pochłaniane przez pigment.

Dochodzi do rozbicia barwnika na mniejsze cząstki, które następnie są usuwane z organizmu na dwa sposoby. Te znajdujące się w głębszych partiach skóry są pochłaniane przez makrofagi i eliminowane przez układ immunologiczny. Pigment znajdujący się płycej usuwa się z organizmu wraz z maleńkimi strupkami, które pojawiają się na powierzchni skóry.

Zabieg jest mało inwazyjny, choć podczas usuwania makijażu przy pomocy światła laserowego pacjent może odczuwać pewien dyskomfort i pieczenie skóry.

Niekiedy stosuje się też inne rozwiązanie zamiast zabiegów laserowych. Można bowiem pozbyć się niechcianego makijażu permanentnego przy pomocy specjalnych rozjaśniających preparatów, które wstrzykuje się pod skórę. Obecne w nich składniki aktywne prowadzą do wybarwienia pigmentu i usunięcia go z organizmu.

Oba zabiegi pozwalają trwale i skutecznie pozbyć się makijażu permanentnego, bez pozostawiania na skórze przebarwień lub powstawania nieestetycznych blizn.

Efekty usuwania makijażu

Nowoczesne urządzenia laserowe oraz preparaty to sposób na pozbycie się niechcianego i nieudanego makijażu permanentnego w trakcie kilku sesji. Wstępne rezultaty można zauważyć już po pierwszej wizycie w gabinecie, choć najlepiej zdecydować się na serię zabiegów, powtarzanych co 4-6 tygodni, po całkowitym wygojeniu się niewielkich ranek na skórze. Czas potrzebny na całkowite usunięcie rysunku lub wypełnienia kolorystycznego zależy od ilości użytego tuszu, jakości makijażu oraz indywidualnych predyspozycji.

Jakie rezultaty można uzyskać, jeśli podejmie się decyzję o usunięciu makijażu w TS Medical Clinic? Przede wszystkim można liczyć na całkowite usunięcie koloru i kształtu niechcianego makijażu. Przydaje się to zwłaszcza przy niewłaściwie wykonanym makijażu ust lub brwi, który nie podkreśla atutów urody.

Przy pomocy opisanych powyżej zabiegów można również nieco rozjaśnić makijaż, by lepiej dopasować go do wyglądu pacjenta.

Usuwanie makijażu permanentnego – skuteczne rozwiązania od TS Medical Clinic

Nowoczesne metody usuwania makijażu permanentnego dają naprawdę dobre rezultaty. Pozwalają zlikwidować niechciany kolor i kształt, by znów cieszyć się naturalną urodą lub wykonać nowy makijaż, lepiej odpowiadający indywidualnym preferencjom.