Niektóre tatuaże zdobią ciało. Inne chciałoby się jak najszybciej usunąć. W takiej sytuacji warto skorzystać ze skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez ekspertów w TS Medical Clinic, by znów móc się cieszyć idealnie gładką skórą.

Usuwanie tatuażu może być w pełni bezpieczne i skuteczne. Należy jednak przeprowadzać je w odpowiednich warunkach, przy pomocy prawidłowo dobranych narzędzi.

Dla kogo jest usuwanie tatuażu – wskazania do zabiegu

Nie każdy tatuaż powinien na zawsze pozostać na skórze. Niektóre rysunki warto usunąć – ze względu na zmieniającą się modę, indywidualne gusta lub również słabą jakość wykonania. Wówczas z pomocą przychodzi profesjonalne usuwanie tatuażu.

Na taki zabieg decydują się osoby, które pragną trwale usunąć rysunek ze skóry, bez powstawania blizn i przebarwień lub konieczności pokrywania ciała kolejnymi tatuażami, zasłaniającymi niechciane dzieło.

Profesjonalne usuwanie tatuażu – jak przebiega?

Usuwanie tatuażu przeprowadza się najczęściej na dwa sposoby. W TS Medical Clinic stosuje się metodę:

  • laserową,
  • iniekcyjną.

W pierwszym z przypadków używamy specjalistycznego lasera Alma Harmony XL Pro, który służy między innymi właśnie do usuwania tatuaży. Sprzęt emituje krótkie impulsy światła, dające olbrzymią dawkę energii w krótkim czasie, co prowadzi do trwałego rozbicia barwnika na drobne cząsteczki, w następnej kolejności wchłaniane przez makrofagi i usuwane z organizmu (głębsze partie skóry) lub usuwane razem z drobnymi strupkami, które pojawiają się na skórze w miejscu wykonywania zabiegu.

Podczas zabiegu można odczuwać delikatny dyskomfort i pieczenie. Nie jest to jednak procedura bardzo inwazyjna, wymagająca późniejszej długiej rekonwalescencji. Po zakończeniu zabiegu na skórę nakłada się specjalne produkty antybakteryjne i przeciwzapalne, które dodatkowo przyspieszają gojenie.

Drugim rozwiązaniem jest zlikwidowanie tatuażu poprzez wstrzykiwanie w skórę specjalnego preparatu z naturalnymi składnikami, których zadaniem jest rozjaśnienie i w efekcie usunięcie rysunku ze skóry.

Najczęściej do całkowitego pozbycia się tatuażu nie wystarcza pojedynczy zabieg. Najlepsze rezultaty daje skorzystanie z kilku wizyt, które powtarza się co około 4-6 tygodni.

Efekty usuwania tatuażu

Skuteczność zabiegu usuwania tatuażu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim jest to kwestia rodzaju rysunku, a zwłaszcza ilości użytego tuszu. Ważne bywa też, czy tatuaż był wykonany przez specjalistę czy też osobę bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

By mieć pewność, że zabieg usunięcia rysunku ze skóry zostanie przeprowadzony w pełni profesjonalnie, trzeba udać się do eksperta, posiadającego umiejętności oraz wysokiej jakości sprzęt.

Jakie efekty można uzyskać, dzięki nowoczesnym metodom usuwania tatuażu? Przede wszystkim laser lub zabiegi iniekcyjne pozwalają na całkowite usunięcie lub znaczne rozjaśnienie niechcianego rysunku. W ten sposób można poprawić nieudany tatuaż, nieco rozjaśnić zbyt intensywny rysunek albo usunąć go całkowicie, by znów cieszyć się gładką skórą.

Usuwanie tatuażu – skuteczne rozwiązania

Nowoczesne zabiegi estetyczne pomagają w dbaniu o idealną kondycję skóry oraz w usuwaniu wszelkich niedoskonałości, w tym również niechcianych rysunków tatuażowych, które zamiast zdobić i cieszyć właściciela, stają się dla niego przyczyną rozmaitych kompleksów i nieprzyjemności. W TS Medical Clinic dysponujemy rozwiązaniami, dzięki którym można uporać się z niepotrzebnymi już tatuażami raz na zawsze.